Kierowca pod wpływem alkoholu doprowadził do dachowania

W minioną niedzielę o 9.40 służby interweniowały na drodze wojewódzkiej 140, prowadzącej z Wronek do Obelzanek. Doszło tam do dachowania samochodu.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że samochodem kierował 35-latek. Kierujący, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie wywrócił pojazd na dach.

Gdy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, okazało się, że kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj 35-latek zostanie przesłuchany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna. Wobec mężczyzny prowadzone będzie również postępowanie w sprawie o spowodowanie w tym stanie kolizji drogowej.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-02-21