Jest decyzja w sprawie aresztu dla Jędrzeja O.

Jak informuje portal Międzychód Nasze Miasto, dzisiaj zapadła decyzja o tym, że sprawca wypadku w Ryżynie z 2019 roku, trafi do aresztu.

W poniedziałek 21 lutego w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyło się posiedzenie sądu w przedmiocie aresztowania Jędrzeja O. Wcześniej Sąd Rejonowy w Szamotułach uznał, że nie trzeba Jędrzeja O. osadzać w areszcie, na co zażalenie złożyła Prokuratura Rejonowa w Szamotułach oraz pełnomocnicy reprezentujący stronę pokrzywdzoną. W poniedziałek poznański sąd orzekł, że Jędrzej O. powinien jednak trafić do aresztu na tymczasowy okres trzech miesięcy.

informuje Krzysztof Sobkowski z Międzychód Nasze Miasto

Sąd jako argument do swojej decyzji podał, że Jędrzej O. popełnił czyn zabroniony zagrożony surową karą, a po wypadku nadal popełniał wykroczenia. Stwierdzono również, że jego zachowanie może prowadzić do utrudniania postępowania sądowego.

Jędrzej O. ma zostać wkrótce doprowadzony do aresztu. Na decyzję sądu nie można już złożyć zażalenia.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-02-21