Jędrzej O. zatrzymany!

Wczoraj Sąd Okręgowy zdecydował, że Jędrzej O. ma trafić do aresztu. Dziś funkcjonariusze odprowadzili wronczanina za kratki.

W poniedziałek 21 lutego w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyło się posiedzenie sądu w przedmiocie aresztowania Jędrzeja O. Wcześniej Sąd Rejonowy w Szamotułach uznał, że nie trzeba Jędrzeja O. osadzać w areszcie, na co zażalenie złożyła Prokuratura Rejonowa w Szamotułach oraz pełnomocnicy reprezentujący stronę pokrzywdzoną. W poniedziałek poznański sąd orzekł, że Jędrzej O. powinien jednak trafić do aresztu na tymczasowy okres trzech miesięcy.

informuje Krzysztof Sobkowski z Międzychód Nasze Miasto

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Jędrzej O. został dziś zatrzymany przez policjantów z Szamotuł.

Dzisiejszą noc spędzi w policyjnej celi, a jutro osadzimy go w areszcie śledczym. Sąd surowo potraktował JO bo odpowiadając przed sądem za spowodowanie śmiertelnego wypadku nie stosował się do sankcji, łamał prawo i zasady współżycia społecznego.

informuje Andrzej Borowiak, Rzecznik Prasowy Policji w Poznaniu

Policjanci przypominają, że O. w 2019 roku spowodował wypadek. 2 osoby spłonęły, a trzecia pasażerka ledwo uszła z życiem. On dalej łamał prawo, prokuratorski zakaz, szalał na drodze, lekceważył wszelkie reguły. – pisze KWP w Poznaniu.