Cmentarz w Wartosławiu zamknięty do odwołania

Decyzją straży pożarnej cmentarz w Wartosławiu został zamknięty. Uszkodzone drzewa tworzą niebezpieczeństwo upadku na ziemię.

O zamknięciu poinformowali strażacy z Wartosławia, jednak zauważali, że niektórzy nie zważając na niebezpieczeństwo likwidują zabezpieczenia i wchodzą na teren nekropolii. Druhowie obawiają się, że komuś stanie się krzywda.

Nasza Jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia terenu cmentarza z powodu rozczłownkowania się drzewa, które niestety cały czas stwarza bardzo duże zagrożenie. Z powodu braku dostępnych aut typu kosz przeznaczonych do pracy na wysokości i z racji uszkodzeń wielu dachów w gminie i powiecie, otrzymaliśmy polecenie bezwzględnego zamknięcia terenu cmentarza do momentu kolejnej interwencji odpowiednich służb.

pisze OSP Wartosław

Strażacy informują, że jak tylko warunki meteorologiczne pozwolą to zagrożenie zostanie usunięte. Dużo też zależy od działania administratora obiektu – proboszcza parafii w Biezdrowie. Na ten moment nie wiadomo kiedy cmentarz zostanie ponownie otwarty.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-02-20