Ruszyła pomoc dla poszkodowanej rodziny ze Stróżek

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych Państwa Antkowiaków, którzy ucierpieli wczoraj po eksplozji gazu w ich domu. Sam budynek wymaga pilnego remontu.

Już teraz udało się zebrać ponad 16 tysięcy złotych. Fundusze są zbierane na odbudowę lub remont domu oraz na powrót do zdrowia. Córka poszkodowanych napisała, że: „mama trafiła do szpitala z poważnymi poparzeniami, a tata walczy o życie.”

Jednocześnie prowadzone są dwie zbiórki. Jedna organizowana przez Ekipę Pralni, a druga przez córkę poszkodowanych. W imieniu rodziny prosimy Was o wpłaty, każda złotówka ma znaczenie. Nie jest istotne, które miejsce na wpłatę wybierzecie, zebrane fundusze przeznaczone będą na ten sam cel.

Oprócz pieniędzy, mieszkańcy zaoferowali również inne formy pomocy. Dziś straż pożarna zabezpieczyła dach przy pomocy plandeki, aby ewentualne opady deszczu jeszcze bardziej nie zniszczyły budynku mieszkalnego.

Potrzebne będą materiały budowlane na odbudowę domu, jak również pieniądze na wyposażenie. Mieszkańcy oferują swoją pomoc, lokalne firmy kontaktują się ze mną, że także chętnie przekażą materiały budowlane. Jeden Pan zaoferował dla Państwa tymczasowe lokum, po powrocie ze szpitala na czas odbudowy domu.

powiedziała sołtys Stróżek Karolina Krygier w rozmowie z Sylwią Cybulską z Polsat News

Gmina Wronki poinformowała w swoim komunikacie, że poszkodowani po wyjściu ze szpitala będą mieć zapewniony dach nad głową, a także, że w pomoc zaangażowany jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

fot OSP Wronki / własne