Co musisz wiedzieć o transporcie towarów Niemcy – Polska?

Przewóz międzynarodowy to jeden z elementów napędzających gospodarkę. Znalezienie firmy specjalizującej się w transporcie Niemcy – Polska może stanowić niemałe wyzwanie. Jak temu sprostać i znaleźć zaufanego przewoźnika? Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci w nawiązaniu współpracy z zaufanym partnerem biznesowym.

Zaufaj najlepszym przy zlecaniu transportu międzynarodowego

Już na początkowym etapie rozmów prowadzonych z potencjalnym kandydatem na kooperanta warto zwrócić uwagę na płynną znajomość języka niemieckiego wśród spedytorów. Nie jest to konieczne w przypadku kierowców pojazdów i nie powinno determinować dalszych losów współpracy.

Jeżeli jednak chodzi o spedytorów – wówczas jest to już konieczny aspekt. Dlaczego? Obowiązek sprostania wielu formalnościom oraz rozmowy z kontrolerami w Niemczech będą przebiegać bezproblemowo w sytuacji, gdy po drugiej stronie znajdzie się spedytor władający płynnie w języku niemieckim.

Transport towarów Niemcy-Polska – jakie dobra są najczęściej przewożone?

Podczas wykonywania zleceń na linii Niemcy-Polska spedytorzy stają przed koniecznością zaplanowania transportu dla wielu zróżnicowanych dóbr. O czym konkretnie mowa?

Warto wymienić tu między innymi

  • wszelkiego rodzaju maszyny,
  • okna oraz drzwi,
  • materiały budowlane wszelkiej maści,
  • artykuły spożywcze,
  • elementy motoryzacyjne,
  • tekstylia,
  • kosmetyki i chemia gospodarcza,
  • meble,
  • kontenery.

Transport towarów z Niemiec do Polski wymaga wiedzy i doświadczenia

Międzynarodowy przewóz towarów wiąże się z koniecznością posiadania wiedzy z zakresu międzynarodowego prawa transportowego. Poza teoretycznymi podwalinami równie istotne jest doświadczenie w zakresie organizowanie transportu towarów z Niemiec do Polski. Jako zleceniodawcy z pewnością zależy Ci na tym, aby zredukować do minimum ewentualność zagubienia, zniszczenia lub kradzieży tych dóbr na równi z tym, aby ładunek został dostarczony w terminie we wskazane miejsce.

W urzeczywistnieniu tych dążeń pomoże Ci doświadczone przedsiębiorstwo, jakim jest M&W Spedition. Od lat z powodzeniem realizuje zlecenia zarówno dotyczące transportu krajowego jak i międzynarodowego. Pod tym adresem znajdziesz wyczerpujące informacje dotyczące takiej formy transportu:https://www.mw-spedition.com/transport-towarow-polska-niemcy/.

Pytaj o czynniki zwiększające przewagę konkurencyjną

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań zaufanej firmy, która zajmie się transportem towarów Niemcy – Polska, warto wprost pytać o elementy, które będą podnosić konkurencyjność takiej firmy przewozowej.

Może to być na przykład całodobowa dostępność konsultanta, który będzie w stanie udzielić informacji zwrotnej na temat położenia ładunku. Inny aspekt może wyrażać się w bezpłatnym podstawieniu pojazdu w promieniu kilkudziesięciu kilometrów w celu odebrania ładunku.

To tylko kilka przykładów spośród dostępnych możliwości, jakimi może wyróżnić się firma transportowa. Warto pytać o takie dodatkowe atuty i negocjować!

Nie wahaj się zapytać o doświadczenie

Jeżeli szukasz takiego kooperanta przez internet – pytaj wprost o przykłady dotychczasowych realizacji i współprac, które potwierdzą doświadczenie w zakresie transportu do Niemiec. Może się bowiem okazać, że masz na przykład do czynienia z przedsiębiorstwem, które do tej pory realizowało usługę przewozu wyłącznie na terenie kraju.

Nie warto ryzykować w takiej sytuacji, nawet jeśli usługa na transport do Niemiec zostanie wyceniona wyjątkowo atrakcyjnie. Brak know-how oraz znajomości obowiązujących za granicą procedur może być przykry w skutkach, a pierwotna oszczędność okaże się tylko pozorna.

Przejrzyste warunki współpracy, znajomość prawa międzynarodowego w kontekście przewozu, dysponowanie niezawodną flotą – to wszystko powinno cechować godną zaufania firmę transportową. Taka udana współpraca może przynieść wiele dobrego!

2022-01-28