Policja poszukuje gwałciciela

Około 40-letnia kobieta została zgwałcona w czwartek w jednym z parków w Szamotułach. Do zdarzenia doszło w czwartek 2 grudnia około godziny 20 w Parku Zamkowym

– Policjanci dokładają wszelkich starań, analizują każdy możliwy ślad, który pozwoli ustalić i zatrzymać sprawcę – zapewnia aspirant Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Policji w Szamotułach. Osoby, które mogły być świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt.

Poszkodowana zgłosiła sprawę na policję krótko po zdarzeniu. O sprawie natychmiast poinformowano wszystkie patrole. – Policjanci zwracali uwagę na podejrzanie zachowujących się mężczyzn, ale niestety nie udało się zatrzymać podejrzanego – tłumaczy Chuda.

Poszukiwania mężczyzny trwają. – Wbrew pojawiającym się informacjom sprawca nie został zatrzymany. Policjanci pracują nad sprawą, dokładają wszelkich starań, analizują każdy możliwy ślad, który pozwoli ustalić i zatrzymać tego mężczyznę – mówi Chuda.

I apeluje o pomoc do osób, które mogły być świadkiem tego zdarzenia lub mogły widzieć podejrzanie zachowującego się mężczyznę w okolicach Parku Zamkowego w czwartek około godziny 20.

W tej sprawie można kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach pod numerem telefonu 47 77 32 211.

via TVN 24

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-12-08