Szpital w Szamotułach przygotowuje obszar covidowy

Szamotulski szpital uruchomi niedługo obszar covidowy – taką decyzję podjął Wojewoda Wielkopolski. Władze SP ZOZ w Szamotułach przekonują, że nie wpłynie to sposób funkcjonowania pozostałych oddziałów oraz poradni.

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego od dnia 13.11.2021 od godziny 7:00 w naszym szpitalu zostanie uruchomiony obszar covidowy, który zlokalizowany będzie na 4 piętrze. Do obszaru zostaną przypisane 22 łóżka dla Pacjentów z COVID-19, w tym 1 łóżko intensywnej terapii. Ma to związek z rosnącą ilością zachorowań na COVID-19 w województwie i powiecie szamotulskim.

Na ten moment wszystkie oddziały, pracownie oraz poradnie szpitalne pracują bez zmian. Operacje i zabiegi odbywają się zgodnie z planem. Porody są przyjmowane, a Mamy i Maluchy otoczone szczególną opieką (odbywają się też porody rodzinne).

Szpital jest przygotowany na ponowne uruchomienie obszaru covidowego z zachowaniem bezpieczeństwa dla pozostałych pacjentów. Dysponujemy odpowiednią liczbą łóżek oraz infrastrukturą szpitalną. Do transportu Pacjentów z COVID-19 została wyznaczona osobna winda.

Równocześnie chcielibyśmy zachęcić do korzystania z najskuteczniejszej ochrony jaką dysponujemy
w walce z SARS-CoV-2 – szczepionki. Chronią one przed zakażeniem, a w razie ponownego zachorowania na koronawirusa, jego przebieg jest łagodniejszy. Najbliższy termin szczepień to 20 listopada 2021r.

Rejestrować na szczepienia można się poprzez telefon lub Internet:

Infolinia tel.: 789 407 100

Zapisy on-line: www.szamotuly.med.pl/szczepienia-covid/

informuje szpital w Szamotułach

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2021-11-10