W Popowie powstanie wiata autobusowa

Kilka lat mieszkańcy Popowa starali się o wybudowanie przystanku autobusowego z prawdziwego zdarzenia. Kiedy ich starania były ignorowane, wtedy zgłosili się do redakcji portalu Moje Wronki. Efekty pojawiły się szybko.

Codziennie do wronieckich szkół autobusami dojeżdża wiele dzieci. Dla młodych mieszkańców naszej gminy oraz rodziców z Popowa okres jesienno-zimowy jest utrapieniem. Wystarczy trochę deszczu, aby miejsce, w którym oczekują na autobus, zamieniło się w pluchę.

Sam stan drogi Szklarnia-Popowo pozostawia wiele do życzenia, a jeśli dodać fakt, że dzieci stoją na poboczu, między krzewami oraz drzewami, powoduje to dodatkowy stres dla nich samych, rodziców oraz kierowców.

Rodzice, którzy chcieli zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech, zgłosili problem do Urzędu Miasta i Gminy Wronki. Doszło nawet do spotkania z jednym z burmistrzów, ten miał zlecić to zadanie odpowiedniej osobie, bo jak sam wtedy miał przyznać: „dzieci w tych warunkach nie mogą wsiadać do autobusu”.

Miało to miejsce 4 lata temu. Jednak od tego czasu, nie podjęto żadnych działań. Niedawno do redakcji portalu Moje Wronki zgłosili się mieszkańcy Popowa, prosząc o pomoc. Zwróciliśmy się do Ratusza z prośbą o ruszenie sprawy. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź.

Podejmiemy działania zmierzające do opracowania dokumentacji na utwardzenie pobocza i posadowienie wiaty autobusowej. Realizację zadania rozpoczniemy w przyszłym roku.

odpowiada inspektor ds. komunikacji społecznej Tobiasz Chożalski

Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc mieszkańcom Popowa. Mamy nadzieję, że wkrótce dzieci będą oczekiwać na autobus w bezpiecznym, zadaszonym miejscu. Z pewnością będziemy śledzić rozwoju wydarzeń w tej sprawie.