Potrącenie na Poznańskiej – kobieta trafiła do szpitala

Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszej we Wronkach. Kobieta doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drogach.

W dniu 20 listopada br. policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym, do którego doszło na ul. Poznańskiej we Wronkach.

Na miejscu policjanci zastali zarówno uczestników, jak i świadków zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 67-letni mieszkaniec Wronek, który kierował motorowerem, potrącił 62-letnią wronczankę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Kobieta została przetransportowana przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po wstępnej diagnozie, okazało się, iż doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Na miejscu policjanci sporządzili dokumentację fotograficzną oraz oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego, w ramach którego szczegółowo będą ustalane m.in. przyczyny i okoliczności zdarzenia, prowadzić będą policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego: „§ 1.Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Apelujemy do kierujących oraz do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach!

asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-11-22