Coraz więcej zakażeń w regionie, Wronki liderem w szczepieniu

Od kilku dni w powiecie szamotulskim wzrasta liczba osób zakażonym koronawirusem SARS-CoV2. Od piątku potwierdzono blisko 70 nowych przypadków.

W całym kraju notowany jest wzrost osób zakażonych SARS-CoV2. Nie inaczej jest w powiecie szamotulskim, od piątku liczba nowych zakażeń wyniosła 69. Od końca października coraz więcej osób mieszkających na terenie powiatu szamotulskiego kierowana jest na odbycie kwarantanny. Obecnie jest to 349 mieszkańców.

W skali całego województwa, jak i kraju w naszym regionie sytuacja jest stabilna. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, szpital w Szamotułach otrzymał polecenie, aby przekształcić jeden z oddziałów na tzw. oddział covidowy. Do dyspozycji ma być kilkanaście łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Na obecną sytuację w powiecie może mieć wpływ liczba zaszczepionych mieszkańców, a w szczególności tych z Wronek. Od wielu dni nasza gmina oraz Podkowa Leśna (woj. mazowieckie) znajdują się na pierwszym miejscu w ogólnopolskim zestawieniu.

We Wronkach wskaźnik w pełni zaszczepionych mieszkańców wynosi 70,56%. Taki wynik sprawia, że do kasy gminy niebawem może wpłynąć ponad 1,5 mln złotych z rządowych konkursów na promocję programu szczepień przeciw COVID-19.

Strona rządowa ma ogłosić niebawem oficjalną listę laureatów. Pieniądze, które ma przelać rząd, mają zostać spożytkowane na walkę ze skutkami epidemii.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-11-08