Wronki w czołówce z największą liczbą zaszczepionych osób w kraju

Wronki znajdują się w czołówce rankingu gmin z największą liczbą zaszczepionych osób w kraju. Jeśli taka tendencja się utrzyma, to do kasy miejskiej wpłynie ponad milion złotych.

Mieszkańcy Wronek bardzo chętnie się szczepią przeciw COVID-19. Nasza gmina obecnie znajduje się na 7 miejscu wśród 2477 gmin w Polsce w rankingu z największą liczbą zaszczepionych osób w kraju. Do tej pory we Wronkach w pełni zaszczepiło się 59,9% mieszkańców.

Naszą gminę wyprzedzają tylko gminy: Podkowa Leśna (woj. mazowieckie), Warszawa, Poznań, Wrocław, Raszyn (woj. mazowiecki) oraz Michałowice (woj. mazowieckie). Do końca lipca liczba mieszkańców w pełni zaszczepionych we Wronkach wyniosła 11 442, a liczba zaszczepionych minimum 1 dawką – 12 381.

W celu promocji szczepień przeciw COVID-19 rząd przygotował dwa konkursy dla wszystkich gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię oraz Najbardziej Odporna Gmina.

W ramach pierwszego z wymienionych konkursów, pierwsze 500 gmin w Polsce, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 67% wygrywa 100 tys. zł. Nagrody za zaszczepienie minimalnej ilości mieszkańców są przyznawane do końca 2021 roku.

Natomiast w ramach konkursu Najbardziej Odporna Gmina stworzono 3 kategorie ze względu na liczbę mieszkańców gmin oraz 1 kategorię ogólnopolską dla wszystkich gmin. Wronki są uwzględnione w kategorii „mała gmina”, nagrodą jest 1 milion złotych dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w każdym z byłych 49 województw.

Gratyfikację będzie można przeznaczyć na dowolny cel, dotyczący przeciwdziałania COVID-19, np. wszelkie czynności związane z profilaktyką skutków COVID-19 (w tym społeczno-gospodarczych).