Turniej Złote Skrzydła – zagrali dla zmarłych kolegów

W sobotę w Kwilczu odbył się pierwszy piłkarski memoriał poświęcony zmarłym Bartkowi Nowakowi i Mikołajowi Ksoniowi. Koledzy i przyjaciele chcieli w ten sposób upamiętnić ich życie, które zakończyło się przedwcześnie.

W ubiegłym roku środowisko piłkarskie w naszym regionie pożegnało dwóch zawodników: Bartka Nowaka, który grał między innymi w Błękitnych Wronki i Rzemieślniku Kwilcz oraz Mikołaja Ksonia, który zakładał koszulkę klubu z Kwilcza.

Oba kluby mocno dotknęła śmierć kolegów, dlatego chcieli, aby pamięć o nich wciąż była żywa. Organizatorzy nazwali turniej „Złote Skrzydła”, chcąc dodać innym skrzydeł przez pomoc, zrobienie czegoś dobrego. Na ich zaproszenie szybko odpowiedziało 12 zespołów z całego regionu.

Pierwszym zwycięzcą Memoriału Bartka i Mikołaja została drużyna Góry, która pokonała w finale Grom Binino. Trzecie miejsce przypadło GKS-owi Rzemieślnikowi, a czwarte Mechnaczowi. Najlepszym zawodnikiem został Adam Jenek z zespołu Góry. Wszyscy wymienieni otrzymali puchar w kształcie skrzydeł, Złotych Skrzydeł, na półkach będą się wyróżniać, a także będą przypominać o charytatywnym celu turnieju.

Turniej odbył się po raz pierwszy. Jak zapowiedzieli organizatorzy jest to pierwszy raz z wielu i chcą, aby spotykać się co roku ku pamięci Bartka oraz Mikołaja.

Memoriał nie mógłby się odbyć bez zaangażowania Urzędu Gminy Kwilcz, kwileckiej Chaty Polskiej, a także firm Biomass Future oraz Wytwórni Kreatywnej.

« z 182 »