Pozbądź się kamienia z zmiękczaczem wody Ecowater Evolution 400 Boost

Jak skutecznie pozbyć się kamienia? To proste! Wystarczy zamontować w domu zmiękczacz wody. Kamień nie tylko osadza się na różnego rodzaju urządzeniach, ale także ma negatywny wpływ na kondycję naszych włosów oraz skóry. Korzyści płynące z miękkiej wody to przede wszystkim: lepszy smak, zapach i wygląd gotowanych potraw i napojów, brak kamienia na urządzeniach, ochrona instalacji przed osadem, dłuższa żywotność sprzętów AGD wykorzystujących wodę, lśniące włosy i zdrowa skóra oraz mniej zużytych detergentów do czyszczenia. Zmiękczacze wody to proste i skuteczne rozwiązanie problemu twardej wody.

Negatywne skutki twardej wody

Bez wątpienia woda w naszych kranach jest twarda. Niestety ma ona negatywny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie w domu. Do najczęściej wymienianych wad zalicza się:

  • Zawarte w wodzie sole wapnia i magnezu powodują osadzanie się kamienia na różnego rodzaju sprzętach domowych,
  • Osadzony na urządzeniach kamień wymaga użycia większych ilości drażniących środków czyszczących,
  • Twarda woda wpływa także na złą kondycję włosów i skóry,
  • Smak potraw oraz napojów przyrządzanych na twardej wodzie jest gorszy.

Zmiękczacz wody Ecowater Evolution 400 Boost

Rozwiązaniem problemu twardej wody jest zmiękczacz Ecowater Evolution 400 Boost. Jego maksymalne natężenie przepływu wody wynosi 30,3 litra na minutę. Praca zmiękczacza jest niezwykle inteligentna. Urządzenie dostosowuje optymalne ustawienia do zachowań domowników, których z czasem się uczy. Sterować zmiękczaczem możemy zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej. Z jej poziomu mamy dostęp do informacji o zużyciu soli, wody oraz ewentualnych awariach. Aplikacja przypomni nam też o konieczności uzupełnienia soli.

Koniec twardej wody w Twoim kranie

Do filtrowania wody posłuży nam złoże filtracyjne, w którego skład wchodzi żywica jonowymienna oraz zbiornik z solą regeneracyjną. Istotą zmiękczenia wody jest pozbycie się z niej wapnia i magnezu i zastąpienie tych składników jonami sodu. Do wymiany jonowej dochodzi podczas przepływu wody przez złoże filtracyjne. Woda wzbogacona o sód jest bezpieczna do spożycia. Ponadto podsypka ze żwiru kwarcowego poprawia przepływ wody przez butlę ze złożem i pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie pojemności jonowymiennej złoża. Zbiornik soli pozostaje suchy, dzięki czemu nie tworzą się w nim złogi solne. Dzięki temu, że zbiornik wody pozostaje suchy, nie tworzą się w nim złogi solne.

Jak zamontować zmiękczacz Ecowater Evolution 400 Boost?

Montaż zmiękczacza wody Ecowater Evolution 400 Boost jest dość prosty. Jeśli posiadasz podstawową wiedzę hydrauliczną z pewnością dasz sobie radę. Podczas montażu potrzebne są: węże podłączeniowe, syfon oraz filtr wstępny. Urządzenie należy umiejscowić tak, aby znajdowało się w łatwo dostępnym miejscu, gdyż musimy pamiętać o uzupełnianiu niedoboru soli oraz serwisie.

Podsumowanie – Zmiękczacz wody Ecowater Evolution 400 Boost

Dzięki zmiękczaczowi Ecowater Evolution 400 Boost pozbędziesz się twardej wody w Twoim domu. Inteligentna praca urządzenia wpływa na wysoki komfort użytkowania. Miękka woda to zero kamienia, zdrowe, lśniące włosy i skóra oraz lepszy smak gotowanych potraw i przyrządzanych napojów.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl