Nocna awaria prądu – znamy przyczyny

Dzisiejszej nocy we Wronkach doszło do dużej awarii sieci energetycznej. Dostaw energii byli pozbawieni prawie wszyscy użytkownicy w naszej gminie.

Przed godziną 2., dzisiejszej nocy doszło do przerwania dostaw energii elektrycznej niemal w całej gminie. Stanęły zakłady pracy, a w mieście zapanowały ciemności. Ilość miejsc w których można było spostrzec działające światło było niewiele.

Z informacji uzyskanych przez Kacpra Witta z Radia Poznań, przyczyną awarii była gałąź, która spadła na przewód, który przesyła energię. Problem był naprawdę duży, ponieważ nie tylko użytkownicy z Wronek utracili zasilanie. Uszkodzona magistrala spowodowała zanik napięcia między innymi w rejonie Pniew, Lwówka oraz Kwilcza.

We Wronkach zasilanie przywrócono przed godziną 3. Natomiast usterkę całkowicie udało się usunąć po godzinie 7.

Dzisiejszą awarię we Wronkach, która trwała nieco ponad pół godziny (od 1.43 do 2.15) spowodowało powalone na linię wysokiego napięcia 110 kV drzewo. Dzięki sprawnemu działaniu naszych służb, napięcie zostało szybko przywrócone do Odbiorców, a wszelkie uszkodzenia usunięte.

informuje portal Moje Wronki Mateusz Gościniak, Rzecznik Prasowy poznańskiego Oddziału Dystrybucji spółki Enea

W czasie awarii, OSP Wronki zaangażowane było w zasilane aparatur podtrzymujących życie u wronczan, którzy pilnie potrzebowali energii elektrycznej.

fot. Pixabay

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-08-24