Wroniecka straż jedzie pomóc Poznaniowi

Dziś południu nad Poznaniem i okolicami przeszła potężna nawałnica. Służby z całego województwa walczą ze skutkami załamania pogody.

Obecnie Poznań wygląda jak po przejściu kataklizmu. Powalone są drzewa, zalane budynki i ulice, niektóre są nieprzejezdne. Na jednym z osiedli pod naporem wody załamał się dach hali sportowej.

W samym powiecie poznańskim zgłoszeń na numer alarmowy jest już ponad tysiąc. Służby mają pełne ręce roboty. Według informacji Radia Zet, zalanych jest pięć szpitali, trwa ewakuacja pacjentów.

Do walki włączono również straże pożarne oddalone od Poznania o dziesiątki kilometrów. Wronieccy strażacy razem ze swoimi odpowiednikami z innych powiatów udają się teraz w kierunku Poznania, aby wspomóc tamtejsze służby z usuwaniem skutków nawałnicy.

Razem z OSP Wronki do Poznania uda się oddział złożony ze strażaków z Szamotuł, Słopanowa, Przecławia, Baborowa i Ostroroga.

Obecnie mapy pogodowe wskazują, że najgorsze już za nami.

fot. OSP Wronki

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-06-22