29-latek nie żyje, dwie osoby w szpitalu – bilans tragicznego wypadku

Trwa dochodzenie, mające ustalić, dlaczego doszło do dzisiejszego wypadku na trasie Chojno – Sieraków. Jedna osoba zginęła, a dwie trafiły do szpitala.

Prokuratura bada okoliczności dzisiejszego wypadku na drodze wojewódzkiej 150. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania z drogą w kierunku Gogolic. Z ustaleń Policji wynika, że auto marki Audi A6 jechało w kierunku Wronek i z niewyjaśnionych przyczyn zjechało na przeciwległy pas, po czym uderzyło w drzewo.

Pojazd owinął się bokiem wokół drzewa i wbił się w nie bardzo głęboko. Troje osób podróżujących zostało uwięzionych we wraku samochodu. Kierowca został uwolniony przez Zespół Ratownictwa Medycznego, strażacy natomiast przy pomocy ciężkiego sprzętu wydobyli pozostałych podróżujących.

Śmierć na miejscu poniósł 29-letni Ukrainiec, który siedział na tylnym siedzeniu. 32-letni kierowca, także pochodzenia ukraińskiego w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala za pomocą śmigłowca ratunkowego. W jego przypadku kluczowe będą najbliższe godziny. Najlżejsze obrażenia odniosła 34-letnia pasażerka, również Ukrainka, która także trafił do szpitala.

Droga była zablokowana przez kilka godzin. To kolejny tragiczny wypadek, jaki miał miejsce w gminie Wronki w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Policja apeluje o rozwagę oraz ostrożność.