Trzech nastolatków wpadło z narkotykami

Trzech mieszkańców Wronek wpadło z narkotykami. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez wroniecką patrolówkę w poniedziałek. Za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych polskie prawo przewiduje karę więzienia.

W dniu 19 kwietnia po godzinie 19. policjanci wronieckiej patrolówki sprawdzali teren w okolicy osiedla Borek we Wronkach. Zauważyli tam trzech mężczyzn, zachowujących się podejrzanie.

Policjanci wylegitymowali więc grupkę. Okazało się, że byli to mieszkańcy Wronek w wieku 18, 19 oraz 20 lat. Podczas legitymowania mężczyźni zachowywali się nerwowo. W trakcie sprawdzania okazało się, że każdy z nich posiadał przy sobie marihuanę. W sumie zabezpieczono 8 woreczków z nielegalnymi substancjami.

Z uwagi na ilość osób podejrzewanych o popełnienie przestępstwa, do pomocy przy zatrzymaniu i przetransportowaniu do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych na miejsce wezwano również innych policjantów.

Nielegalne substancje zostały zabezpieczone, a mężczyźni zostali zatrzymani. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków.

Przypominamy, iż zgodnie z art.62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

„1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

via KPP Szamotuły