Przejazd przy Poznańskiej będzie zamknięty

Przejazd kolejowy przy ulicy Poznańskiej będzie zamknięty na dwa miesiące. Dojdzie do tego jeszcze w marcu.

Wykonawca modernizacji linii kolejowej spółka Budimex S.A. zdecydowała się na wyłączenie z użytkowania przejazdu kolejowego przy ulicy Poznańskiej. Przedsiębiorstwo jest przekonane, że zminimalizuje to uciążliwości dla społeczności lokalnej i ruchu.

Do zamknięcia dojdzie 16 marca. Jednocześnie dalej nieczynny będzie wiadukt nad ulicą Powstańców Wielkopolskich.

Jego tymczasowe otwarcie dla ruchu pojazdów i pieszych ma nastąpić 2 kwietnia i potrwa tydzień.

Czynny będzie również przejazd kolejowy w Stróżkach, jednak nie przez cały czas. Od 6 do 9 kwietnia nastąpi jego zamknięcie.

Wykonawca wytyczył objazd przez ulicę Sierakowską. Przy tamtejszym wiadukcie nie są planowane poważniejsze prace w tym okresie.

Po dokładnej analizie zarówno naszych zakresów robót jak i zminimalizowania uciążliwości dla społeczności lokalnej i ruchu pieszo-kołowego, a przede wszystkim po uwzględnieniu sugestii Pana Roberta Dorny – Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Wronki uprzejmie informuję, że z dniem 16 marca 2021 r. zamykamy na ok. dwa miesiące przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Poznańskiej w m. Wronki.

Biorąc pod uwagę uciążliwość z tym związaną, dla ruchu pieszego będzie funkcjonował wygrodzony ciąg pieszy.

W tym okresie będą funkcjonować: droga pod wiaduktem w ciągu ul. Sierakowskiej i przejazd kolejowo drogowy w m. Stróżki.

Z uwagi na prowadzone roboty na wiadukcie nad ul. Powstańców Wlkp. będzie on dalej zamknięty do dnia 2 kwietnia 2021 r. Niestety nie ma możliwości puszczenia ruchu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia.

Od dnia 2 do 9 kwietnia otworzymy przejazd pod wiaduktem nad ul. Powstańców Wlkp. (między innymi z uwagi na Święta Wielkanocne).

Ponadto dla zachowania równowagi zamkniętych oraz otwartych ciągów komunikacyjnych w m. Wronki i okolicach w tym okresie tj. od dnia 6 do 9 kwietnia 2021 r. (maksymalny czas) musimy zamknąć całodobowo przejazd kolejowo-drogowy w m. Stróżki by ułożyć na nim nawierzchnię kolejową i drogową. Stąd też między innymi otwarcie na tydzień ul. Powstańców Wlkp.

Dnia 9 kwietnia otworzymy przejazd w m. Stróżki i ponownie zamkniemy ul. Powstańców Wlkp.

Taki mamy harmonogram na chwilę obecną. Przepraszamy za utrudnienia, które staramy się minimalizować optymalnie by móc prowadzić swoje roboty ale jednocześnie być przyjaznym lokalnej społeczności. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by skrócić terminy wszelkich zamknięć a w szczególności  przejazdu w ul. Poznańskiej.

informuje spółka Budimex S.A.