Nowy budynek szkoły w Nowej Wsi czeka już na uczniów

Dziś oficjalnie nastąpiło przekazanie nowego budynku szkoły w Nowej Wsi na ręce dyrektor Anny Sarbak. Niedługo uczniowie lekcje będą odbywali w zupełnie nowych warunkach.

Budząca początkowe kontrowersje inwestycja, ma swój szczęśliwy finał. Dziś zastępca burmistrza Wronek Robert Dorna oficjalnie przekazał nowy obiekt szkolny w Nowej Wsi dyrektor Annie Sarbak.

Budynek przygotowany w zabudowie modułowej kosztował ponad 3,7 mln złotych. Obiekt jest przestronny, ma szeroki korytarz, a dzięki wykorzystaniu odpowiedniego oświetlenia i jasnych kolorów uczniowie będą się czuć komfortowo.

Sale są samowystarczalne energetycznie dzięki panelom fotowoltaicznym, umieszczonym na dachu. Ogrzewanie jest w pełni elektryczne, dzięki nowoczesnemu systemowi wentylacyjnemu nie trzeba latem będzie otwierać okien, aby móc wymienić powietrze.

Uczniowie mają wprowadzić się do budynku jeszcze w tym miesiącu. Natomiast w czerwcu ma rozpocząć się kolejny etap rozbudowy szkoły. Jedną z planowych inwestycji jest hala sportowa.