Zmarł druh harcmistrz Zbigniew Biedziak

We wtorek wieczorem w wieku 58 lat na wieczną wartę odszedł druh harcmistrz Zbigniew Biedziak, założyciel 5 Wronieckiej Drużyny Harcerskiej „Czerwone Berety” im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci dha Zbigniewa Biedziaka. Tak jak wszyscy, do końca wierzyliśmy, że uda mu się wygrać tę walkę. Ciężko opisać słowami pustkę, jaka pojawiła się w naszych sercach.

Dh Zbigniew był założycielem 5 Wronieckiej Drużyny Harcerskiej „Czerwone Berety” im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, a także jej wieloletnim drużynowym. Wychował kilka pokoleń harcerzy, we wronieckim środowisku harcerskim zostawił po sobie olbrzymie dziedzictwo.

Swoją pasją do historii zarażał innych i chciał się nią dzielić z młodzieżą. Żadna impreza, związana z rekonstrukcją historyczną wydarzeń z XX wieku nie mogła odbyć się bez jego obecności. Wspierał popularyzację wiedzy o Ziemi Wronieckiej.

I co najważniejsze, był przede wszystkim dobrym człowiekiem. Gdy się go spotykało, niezależnie czy miał na sobie czerwony beret, powstańczą rogatywkę czy hełm żołnierza z okresu II wojny światowej, zawsze na jego widok pojawiał się na twarzy uśmiech i zawsze był chętny do rozmowy.

Składamy najszczersze kondolencje, rodzinie, przyjaciołom, harcerzom i kompanom na historycznym szlaku.

Nadal ciężko w to uwierzyć.

Żegnaj druhu Zbigniewie. Czuwaj.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 20 lutego 2021 r. o godz. 11:30 w kościele pw. św. Katarzyny we Wronkach. Przed mszą, o godz. 11:00 odbędzie się modlitwa różańcowa. Ceremonia pogrzebowa po mszy świętej na cmentarzu komunalnym we Wronkach.

Redakcja,
Moje Wronki.