River Triathlon Series we Wronkach

20 czerwca we Wronkach odbędzie się jeden z czterech triathlonów rozgrywanych w ramach cyklu River Triathlon Series w rzece Warcie.

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa: „River Triathlon Series będzie pierwszym cyklem triathlonowym rozgrywanym na rzece Warcie, który odbędzie się latem tego roku. Planowane są cztery imprezy o zasięgu ogólnopolskim. Miasta, w których będą rozgrywane zawody to: Wronki (20 czerwiec), Konin (4 lipiec), Koło (25 lipiec), oraz finał cyklu, który odbędzie się w Uniejowie (15 sierpień).

Zawody będą rozgrywane na dwóch najbardziej popularnych dystansach 1/8 IM (475m pływanie, 22,5km jazda rowerem, 5,25km bieg) oraz 1/4 IM (950m pływanie, 45km jazda rowerem, 10,5km bieg).

Zapisanych na eventy jest już ponad 500 uczestników, ale ciągle można się dopisywać wchodząc na stronę zawodów www.rivertriathlon.pl 

Oprócz rywalizacji indywidualnej będzie prowadzona także rywalizacja sztafet triathlonowych, gdzie każdy zawodnik dedykowany będzie to jednej konkurencji.

Organizatorzy planują nagradzać zawodników w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. Dodatkowo w mieście Kole wprowadzona zostanie dodatkowa klasyfikacja Ogólnopolskich Mistrzostw Inżynierów na dystansie 1/4IM.

Ciekawostką i innowacją jest to, że w każdej z miejscowości zawodnicy będą rywalizować tylko z prądem rzeki, czyli nurt będzie pomagał pływającym co pozwoli pobijać własne rekordy życiowe na każdym z dystansów.”

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora – TUTAJ oraz na FB/River Triathlon Series.

Film promujący wydarzenie możecie zobaczyć TUTAJ.