Parku handlowego we Wronkach nie będzie

Nie zanosi się na to, aby we Wronkach zlokalizowane zostało centrum lub park handlowy. Deweloper, który chciał wybudować taki obiekt przy ulicy Mickiewicza wycofał się z pomysłu.

Pomysł sprzedaży działki Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” we Wronkach spółce JB Development zakończył się fiaskiem. Przypomnijmy, że deweloper chciał zlokalizować w tym miejscu park handlowy „Karuzela Wronki”.

• Lokalizacja tuż przy głównej ulicy miasta – ul. Mickiewicza, pomiędzy siedzibami Amica i Samsung
• Powierzchnia najmu około 4700 m2
• 200 miejsc parkingowych
• Tuż obok znajduje się operator spożywczy po remoncie – Biedronka
• Planowani najemcy: Neonet, KiK, Martes Sport i inni
• Otwarcie planowane na 2021

taka informacja nadal widnieje na stronie internetowej JB Development

Spółka wycofała się z pomysłu po zawirowaniach wokół miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, terenu zlokalizowanego przy ulicy Mickiewicza.

W maju radni skierowali miejscowy plan do ponownego opracowania. Możliwość zmiany rodzaju działki z przemysłowo-usługowego na sam przemysłowy, czas trwania procesu i niepewność najwyraźniej zniechęciły dewelopera.

Wpływ również mógł mieć fakt, że z uwagi na procedowanie, żadne większe inwestycje nie mogą tam mieć w tej chwili miejsca.

JB Development odmawia komentarza w tej sprawie. Natomiast prezes zarządu GS-ów Anna Budzińska-Radziszewska nie ukrywa swojego żalu, że nie dojdzie do realizacji inwestycji. Jej zdaniem wronczanie zostali pozbawieni obiektu, który służyłby wszystkim.

Wizualizacja pochodzi ze strony internetowej JB Development SP. Z O.O. SP. J.