W nocy nawet -20 stopni

Za nami dzień z dwustopniowym mrozem. Mimo że takie wartości pojawiają się u nas już niestety coraz rzadziej to dzisiejszy dzień za sprawą niskiej wilgotności powietrza i bezwietrznej aury był dość przyjemny.

Mogliśmy odczuć świeże arktyczne powietrze z północy niż znaczny dyskomfort termiczny. Dzień minął a przed nami siarczysty mróz. Po najnowszej analizie danych dla naszego regionu widać już bardziej zdecydowanie, że temperatura minimalna jutro o poranku może spaść u nas w okolice -20°C.

Zaznaczamy jednak że epizod z siarczystym mrozem będzie trwał jedynie kilka godzin. Już jutro rano temperatura stopniowo zacznie rosnąć, by wieczorem osiągnąć już jedno cyfrową wartość (-9°C).

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura stopniowo będzie cały czas wzrastać. „Plus” powinien pojawić się już we wtorek rano.

Wtorkowy poranek może przynieść nam również opady śniegu z deszczem lub samego deszczu. W tej sytuacji wymarznięta nawierzchnia dróg i chodników po styczności z opadem atmosferycznym może powodować oblodzenie.