Sylwester w powiecie w cieniu tragedii w Bielejewie

W samą sylwestrową noc policjanci interweniowali w sumie 22 razy. W porównywalnym okresie roku ubiegłego interwencji było 34.

W minioną noc sylwestrową (od godz. 17.00 31 grudnia 2020 r. do godz. 6.00 1 stycznia 20201 r.) policjanci interweniowali w sumie 22 razy. W tym samym czasie roku ubiegłego interwencji było więcej (34).

Spora część interwencji dotyczyła zgłoszeń w zakresie zakłócania spokoju czy porządku publicznego lub osób znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Policjanci interweniowali też m. in. w związku ze zgłaszanymi interwencjami domowymi.

Na drogach naszego powiatu, sylwester minął spokojnie. W samą noc sylwestrową nie ujawniono nietrzeźwych kierujących. Policjanci interweniowali tylko w związku z jedną kolizją drogową.

Niestety sylwester na terenie naszego powiatu nie obył się bez przykrych zdarzeń. Około godziny 3, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące śmierci młodego mężczyzny. O sprawie, dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach poinformował dyspozytor Pogotowia Ratunkowego.  Z ustaleń wynikało, iż 21-letni organizator „domówki” stracił przytomność podczas imprezy i pomimo podjętej reanimacji zmarł. Na miejscu pracowali policjanci dochodzeniówki oraz prewencji razem z technikiem kryminalistyki. Pracę na miejscu nadzorował prokurator. Ponadto w oględzinach uczestniczył również biegły medyk sądowy. Policjanci wstępnie przesłuchali świadków, a także wykonali przeszukania pod kątem posiadania narkotyków lub innych substancji zabronionych. Nie ujawniono takich przedmiotów. Wyniki badań krwi 21-latka będą znane w późniejszym terminie. Sprawa śmierci mężczyzny jest wyjaśniana przez organy ścigania.

via KPP Szamotuły