Obostrzenia przedłużone, z wyjątkiem uczniów klas I-III

Rząd podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń do końca stycznia. Wyjątkiem jest uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu trwających obostrzeń do 31 stycznia. – Decyzje dotyczące obostrzeń są decyzjami bardzo trudnymi, bo podejmowanymi w sytuacji dużej niepewności – mówił minister. Wyjątkiem jest powrót dzieci do szkół. Od 18 stycznia wraca nauczanie stacjonarne w klasach I-III w szkołach podstawowych.

Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III – podkreślił minister.

Zamknięte pozostają boiska, siłownie, centra sportowe, w których przebywać mogą jedynie osoby uprawiające sport profesjonalnie., a także obowiązuje zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz.

Pełna lista obowiązujących obostrzeń znajduje się poniżej.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2021-01-11