Oblodzone drogi dały się we znaki kierowcom

Dzisiaj, od godzin porannych, szamotulscy policjanci interweniowali już pięć razy w związku ze zdarzeniami drogowymi. Niestety zaśnieżona czy śliska nawierzchnia wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Warto zdjąć nogę z gazu aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Do kolizji doszło w Ćmachowie, gdzie mieszkaniec gminy Sieraków na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie na pobocze, gdzie pojazd wywrócił się na dach. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym. O śliskiej nawierzchni poinformowano służby drogowe.

Około godziny 8.45. policja otrzymała zgłoszenie, że około 100 metrów od wronieckiej nastawni w kierunku Pęckowa samochód osobowy leży w rowie obok torów. Na miejscu policjanci ustalili, że około godz. 7:00 mieszkanka gminy Wronki, kierując samochodem marki Opel Astra, na śliskiej oblodzonej drodze wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu.

Kierująca bez obrażeń udała się do pracy pozostawiając samochód, który nie zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego. Pojazd został zabezpieczony przez ojca kobiety.

via KPP Szamotuły