Wypadek w Pęckowie, wronczanka w szpitalu

Na skrzyżowaniu w Pęckowie doszło do wypadku drogowego. Mieszkanka Wronek, która uczestniczyła w zdarzeniu trafiła szpitala.

W nocy 28 listopada br. policjanci szamotulskiej patrolówki oraz drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu w Pęckowie.

Okazało się, iż zderzyły się tam ze sobą dwa samochody – peugeot 307 (którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego) oraz audi (którym kierowała 22-letnia mieszkanka gminy Wronki).

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących samochodami- oboje byli trzeźwi. Funkcjonariusze wykonali oględziny, a także sporządzili pozostałą niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację.

Jak wynikało ze wstępnych policyjnych ustaleń, przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niedostosowanie do znaku „STOP” i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zderzenia samochodów jedna osoba (kierująca samochodem marki Audi) została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Obrażenia, których doznała pokrzywdzona, zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. W związku z powyższym w sprawie prowadzone jest postępowanie, którego celem jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego, za spowodowanie wypadku drogowego (w którym osoba doznaje średniego lub lekkiego uszczerbku na zdrowiu), polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

via KPP Szamotuły