Nie wyślemy przesyłki do Wielkiej Brytanii

Po doniesieniach o nowym szczepie koronawirusa, który miał się pojawić na Wyspach Brytyjskich zawieszono połączenia lotnicze między Polską a Wyspami. To nie wszystko. Poczta Polska czasowo zawiesza przyjmowanie listów i paczek do Wielkiej Brytanii.

Poczta Polska poinformowała, że czasowo zawiesza przyjmowanie listów i paczek do Wielkiej Brytanii. Ma to związek z zawieszeniem połączeń lotniczych z Wielką Brytanią oraz ograniczeniami w transporcie drogowym. Ograniczenia będą obowiązywały do odwołania.

Poczta Polska ostrzega również, że mogą pojawić się opóźnienia w przesyłkach do innych krajów. W związku z utrudnieniami w transporcie lotniczym do niektórych krajów, polegającymi na znacznym zmniejszeniu częstotliwości połączeń lub zawieszeniu połączeń przez linie lotnicze z Polski oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do ww. krajów. – informuje Polski operator pocztowy.

Przypomnijmy, że po wykryciu nowego szczepu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, wiele krajów zdecydowało się zawiesić połączenia lotnicze z Wyspami Brytyjskimi.

W poniedziałek wieczorem opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Zakaz lotów obowiązywać będzie od 22 grudnia do 6 stycznia i może zostać przedłużony.