Zamknięto przedszkole we Wronkach

W związku z zakażeniami koronawirusem wśród pracowników Przedszkola nr 1 „Bajkowy Świat” podjęto decyzję o zamknięciu placówki na dwa tygodnie.

Dziś zapadła decyzja o zamknięciu Przedszkola nr 1 we Wronkach od 23 listopada do 4 grudnia. Ma to związek ze sytuację epidemiologiczną w placówce. Część pracowników uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, a także brakiem możliwości zapewnienia odpowiednich warunków pracy i nauki, zajęcia w Przedszkolu nr 1 „Bajkowy Świat” zostają zawieszone od 23 listopada do 4 grudnia 2020 r.

podaje strona Wronki.pl

Decyzja podjęta została przez dyrektor Monikę Nowak, poprzedzona uzyskaniem pozytywnej opinii Państwowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach. Zgodę na zawieszenie zajęć wydał również organ prowadzący – Gmina Wronki.

Gmina Wronki informuje o możliwości ubiegania się o zasiłek opiekuńczy. Poniżej komunikat Gminy w tej sprawie:

Rodzice i opiekunowie prawni, którzy są czynni zawodowo, mogą ubiegać się o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem będącym na kwarantannie lub zasiłek opiekuńczy z powodu zawieszenia zajęć w przedszkolu wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Formularze dokumentów znajdują się w załącznikach.

Można je również pobrać ze strony internetowej Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych – www.sapowronki.pl lub przedszkola – www.bajkowyswiat.evi.pl.