Premier: “Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny!”

Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne – powiedział dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki.

Teraz wszyscy potrzebujemy jak najwięcej dobrych wiadomości. Dziś mam dla Państwa kolejną – tymi słowami rozpoczął swoje dzisiejsze przemówienie w mediach społecznościowych Premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów zauważył, że stosunek zakażonych – 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, ale jednak jego zdaniem jest to pierwszy sygnał stabilizacji. Morawiecki przekonuje, że strategia i obostrzenia wprowadzone przez rząd zaczynają przynosić skutek.

Najważniejszym przekazem Premiera jest to, że na ten moment nie ma potrzeby wprowadzania “narodowej kwarantanny.”

Dodał również, że wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa!

Prezes Rady Ministrów zaapelował po raz kolejny, abyśmy zostali w domach. Zasada jest prosta – im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii – zachęca rodaków Premier Morawiecki.

Szef rządu uważa, że tę bitwę udało się wygrać, zauważa jednak, że przed nami jeszcze długa walka, ale jest pewien, że razem ją wygramy!

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-11-12