Obchody Święta Niepodległości głównie w Internecie

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie w naszym mieście wyjątkowa. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, w najważniejszych uroczystościach będziemy mogli uczestniczyć tylko online.

W tym roku zabraknie przemarszu ulicami Wronek czy też innych uroczystości, w których moglibyśmy razem uczestniczyć. Gmina Wronki jednak zachęca do uczestnictwa w jutrzejszych wydarzeniach za pośrednictwem Internetu.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości o godz. 10:00 we wronieckiej farze odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną władze Wronek zachęcają do oglądania nabożeństwa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Transmisja odbędzie się na fanpage’u Parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach. Link znajdziecie tutaj.

Po zakończeniu mszy świętej delegacja władz samorządowych złoży biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem na Rynku.

Pomniki na terenie naszego miasta zostały udekorowane kwiatami zakupionymi od lokalnych przedsiębiorców, a przy głównych ulicach wywieszone zostały flagi narodowe i gminne.

informuje inspektor Tobiasz Chożalski z wronieckiego ratusza

Władze Wronek zachęcają do udekorowania gospodarstw domowych biało-czerwonymi flagami oraz innymi patriotycznymi elementami.

Zachęcamy Was do stworzenia wspólnie z nami odświętnej i radosnej atmosfery. My przygotowaliśmy już pomniki i wywiesiliśmy flagi na masztach i latarniach miejskich. Wy również, jeśli macie ochotę, możecie przyozdobić swoje domy i mieszkania biało-czerwonymi barwami

zachęca Gmina Wronki za pośrednictwem mediów społecznościowych

Wieczorem, o godz. 20:00 Zespół Folklorystyczny „Marynia” zaprasza na koncert „Polska, Naród, Tradycja”, który również będzie transmitowany. Wydarzenie będzie można oglądać tutaj.