Sytuacja epidemiologiczna w regionie

Od 10 października w całej Polsce obowiązuje strefa żółta co oznacza, wraz z nią wprowadzono nowe zasady oraz obostrzenia. Natomiast w powiecie międzychodzkim funkcjonuje strefa czerwona. Co ona oznacza?

Według statystyk starostwa powiatowego w Szamotułach, na 9 października na terenie powiatu szamotulskiego jest obecnie 23 zakażonych osób, a 379 znajdowało się w kwarantannie.

Zakażenia nie omijają również gminy Wronki. Przypomnijmy, że wśród osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 znajdowali się pracownicy m.in. Amiki oraz Samsunga. Do tej pory zmarł jeden mieszkaniec naszej gminy zakażony tym wirusem.

Jak udało się dowiedzieć portalowi Moje Wronki, SARS-CoV-2 ponownie pojawił się wśród osób pracowników wronieckiego koncernu Amica S.A.

W kwestiach związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przyjętymi wewnętrznymi procedurami. W związku z tym, chcąc pozostać w zgodzie z obowiązującym prawem oraz przyjętą polityką informacyjną firmy nie możemy udzielić żadnych informacji.

informuje Amica S.A.

W bezpośrednim sąsiedztwie gminy Wronki wprowadzona została strefa czerwona, która obowiązuje na terenie powiatu międzychodzkiego. Jest to spowodowane dużym przyrostem zakażeń u mieszkańców tego powiatu. Co oznacza ta strefa?

W tej strefie lokale gastronomiczne będą mogły działać między godz. 6:00 a 22:00 z wyjątkiem realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

Odległość między organizowanymi zgromadzeniami nie będzie mogła być mniejsza niż 100 m. Od dnia 17 października 2020 r. wesela i inne uroczystości rodzinne będą się odbywały przy ograniczeniach 50 osób.

W strefie czerwonej zakazane jest organizowanie kongresów oraz targów. Wydarzenia sportowe odbywają się tam bez kibiców na trybunach. Zakazuje się przeprowadzania wszelkich wydarzeń kulturalnych. W lokalach gastronomicznych na jedną osobę muszą przypadać przynajmniej 4 mkw.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-10-10