Nowe obostrzenia – zamknięto cmentarze

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia.

Od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte zapowiedział Prezes Rady Ministrów. Szef rządu tę decyzję argumentował coraz większą liczbą zakażeń koronawirusa w Polsce. Od soboty do poniedziałku nie będzie można odwiedzać grobów bliskich. Zamknięcie nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

Na najbliższe dwa tygodnie pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować stacjonarnie mają przejść na tryb pracy zdalnej. Premier poprosił również właścicieli prywatnych przedsiębiorstw, aby pracowników skierować na pracę zdalną.

Premier zaapelował, aby seniorzy przez najbliższe dwa tygodnie zostali w domach. – Mój apel do seniorów – drodzy rodzice, dziadkowie – to wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. To wynika jednoznacznie z tabeli śmiertelności, którą codziennie analizujemy. Powyżej 70 r.ż. to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. – alarmował Prezes Rady Ministrów.

fot. KPRM

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-10-30