Koronawirus w kolejnej wronieckiej szkole

Koronawirus rozprzestrzenia się na kolejne instytucje działające na terenie Wronek. Zakażenie potwierdzono u ucznia Szkoły na Leśnej.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto u ucznia Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach. Magdalena Stochaj, inspektor Wydziału Rozwoju i Informacji Europejskiej w starostwie szamotulskim informuje portal Moje Wronki, że w uzgodnieniu ze służbami sanitarnymi od 14 października, klasa do której uczęszcza ten uczeń przechodzi w tryb nauczania zdalnego, a jeden nauczyciel poddany został kwarantannie.

Dodatkowo, 11 uczniów z innej klasy od 16 października również przejdzie na nauczanie zdalne. Ponadto 19 uczniów i 1 nauczyciel objętych jest kwarantanną.

mówi Magdalena Stochaj ze starostwa

Dziś w drużyna rezerw Lecha Poznań, która rozgrywa swoje mecze we Wronkach, a znaczna część zespołu to uczniowie Szkoły na Leśnej, wydała komunikat o pozytywnym wyniku na obecność SARS-CoV-2 u jednego z zawodników. Najprawdopodobniej jest to ten sam uczeń o którym informuje Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

W drugiej wronieckiej placówce oświatowej, której organem prowadzącym jest szamotulski samorząd, czyli Zespół Szkół Nr 2, dwie uczennice przebywają na kwarantannie.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-10-15