Barwne zakończenie lata, pełne atrakcji [FOTO]

W sobotę 19 września pogoda była tak piękna, że nie do końca chciało się wierzyć, że tegoroczne lato powoli zbliża się ku końcowi. We wronieckim parku odbył się festyn po raz pierwszy zorganizowany z tej okazji przez WOK.

Była to też pierwsza impreza plenerowa przygotowana przez Wroniecki Ośrodek Kultury od początku pandemii. Nie było to łatwe wyzwanie poprzez szereg obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury Michał Poniewski niejednokrotnie apelował do uczestników imprezy, aby mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo zachowali dystans, założyli maseczki ochronne oraz zadbali o dezynfekcję dłoni.


Festyn „Pożegnanie lata” został otwarty przy akompaniamencie Wronieckiej Orkiestry Dętej. Muzycy zaprezentowali własną wersję znanych i lubianych utworów. Moc atrakcji czekała także na najmłodszych mieszkańców, którzy mieli okazję zobaczyć spektakl plenerowy „Circus” w wykonaniu grupy artystycznej Kulturka.

Artyści w bajkowy i teatralny sposób przedstawili cyrk w plenerze, prezentując mnóstwo sztuczek i pokazów „fire show”, nierzadko wprawiając w zachwyt nie tylko tę najmłodszą część widowni. Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Azúcar, który zaprezentował najbardziej znane przeboje Ameryki Łacińskiej. W repertuarze nie zabrakło najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów, takich jak „Guantanamera”, „La Bamba”, czy „Despacito”.

via Wroniecki Ośrodek Kultury

« z 30 »