Koronawirus u pracownika Samsunga

U pracownika Samsung Electronics Poland Manufacturing potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego przebywa w szpitalu.

Na terenie fabryki firmy Samsung potwierdzono przypadek wystąpienia SARS-CoV-2. Jak poinformował portal Moje Wronki Damian Kowalski z SEPM, pracownik ostatni raz przebywał na terenie zakładu we wtorek 25 sierpnia. Następnie źle się poczuł i ostatecznie trafił do szpitala. W niedzielę otrzymał wynik na obecność koronawirusa, ten okazał się pozytywny.

Jak podaje spółka w swoim komunikacie. Wytypowano 14 osób, mających bezpośredni kontakt z zakażonym, do odbycia kwarantanny. Ta liczba może ulec zmianie.

W dniu 30 sierpnia 2020 otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku testu na COVID-19 jednego z naszych pracowników mieszkańca powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Wyżej wymieniony pracownik od dnia prawdopodobnego zakażenia pracował na terenie SEPM w dniach 24 i 25 sierpnia. Od dnia 26 sierpnia do dnia dzisiejszego nie przebywał i nie wykonywał na terenie SEPM żadnej pracy. Niezwłocznie po powzięciu powyższej informacji Zespół ds. Covid-19 podjął działania zmierzające do ustalenia osób z najbliższego kontaktu zakażonego pracownika. W wyniku powyższego 14 osób zostało wskazanych i skierowanych przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Czarnkowie i Szamotułach na obowiązkową kwarantannę.

informuje Damian Kowalski z działu HR w SEPM

W minioną niedzielę została przeprowadzona dezynfekcja na terenie zakładu. Jak podkreśla koncern: podejmujemy wszystkie konieczne działania, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii wśród naszych pracowników oraz zapewnić ciągłość funkcjonowania zakładu.

Od początku epidemii do drugi przypadek koronawirusa wśród załogi wronieckiego zakładu. Do pierwszego doszło w maju.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-08-31