Testy na koronawirusa w szamotulskim szpitalu

Od poniedziałku, 25 maja SP ZOZ w Szamotułach do swojej oferty wprowadził nową usługę. W ramach działań profilaktycznych przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać test na zakażenie SARS-CoV-2.

Zdaniem szamotulskiej lecznicy możliwość przetestowania się ma pełnić funkcję profilaktyczną. Badanie jest przeznaczone dla wszystkich chętnych osób.

Badania mają w maksymalnym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Powiecie. Pozwolą na wykrywanie osób, które przechodzą chorobę bezobjawowo, a mogą zarażać innych.

twierdzi Remigiusz Pawelczak, dyrektor szpitala w Szamotułach

Oferta skierowana jest zarówno do osób indywidualnych jak i do zakładów pracy. Pracodawca może zlecić wykonanie testów w szamotulskim szpitalu. Przebadać się może również każdy mieszkaniec, który chciałby mieć pewność, że nie zarazi nikogo ze swoich bliskich.

Zarejestrować się można pod numerem telefonu 798 891 408, old poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 9. a 14. Pod tym numerem uzyskacie również informacje o cenniku oraz pracownik odpowie na Wasze pytania.