Czy w Chojnie brakuje pojemników na odpady?

Odpady wylewające się z pojemników i walające się dookoła – taki przykry widok towarzyszy mieszkańcom Chojna z powodu przepełnionych koszy na śmieci.

Problem przepełnionych pojemników na odpady w Chojnie nie jest nowy i pojawia się cyklicznie co roku. Zazwyczaj sytuacja powtarza się, gdy do Chojna zjeżdżają letnicy.

Mieszkańcy zaczęli pytać, czy w takim razie nie można dostawić większej ilości pojemników. To samo pytanie zadaliśmy Urzędowi Miasta i Gminy we Wronkach. Według Ratusza, sytuacja jest przez nich monitorowana na bieżąco i po obserwacji podjęto decyzję o umieszczeniu w Chojnie kolejnych koszy na śmieci. Jednak nie wszędzie. Dlaczego?

Z naszych obserwacji wynika, że problemem nie jest niewystarczająca ilość pojemników, ale wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane odpadów, które nie powinny się tam znaleźć np. odpadów budowlanych, odpadów wielkogabarytowych, plastiku… Ponadto odpady, które są wrzucane do pojemników nie są zgniatane.

odpowiada Tobiasz Chożalski, inspektor ds. komunikacji społecznej

Urząd również dodaje, że tego typu miejsca będą monitorowane, a osoby, które nie stosują się do regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie, będą karane mandatami.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-05-19