Przy szpitalu w Szamotułach zainstalowano namiot

Na terenie szpitala powiatowego w Szamotułach zbudowano pneumatyczny namiot. Posłuży on do odizolowania pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Pneumatyczny namiot zainstalowali dzisiaj strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Szpital w ten sposób przygotowuje się na przyjmowanie kolejnych osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Pacjenci będą tam odizolowani, w ten sposób zminimalizowane zostanie ryzyko przedostania się wirusa do budynku szpitala. Co za tym idzie, osoby hospitalizowane nie będą narażone na zakażenie.

Namiot posiada ogrzewanie oraz niezależne zasilanie elektryczne. Podobne instalacje do tej pory powstały głównie w Poznaniu. Wczoraj natomiast namioty rozbito między innymi przy szpitalu w Międzychodzie. Powyższa fotografia pochodzi właśnie z tej lecznicy.

fot. Szpital Powiatowy w Międzychodzie

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-04-04