KPP Szamotuły: 50 interwencji w czasie świąt

W trakcie minionych świąt policja na terenie powiatu szamotulskiego odnotowała około 50 interwencji. Cieszy fakt, że obyło się bez poważnych zdarzeń drogowych.

W świąteczną niedzielę oraz poniedziałek odnotowaliśmy w sumie około 50 policyjnych interwencji. Funkcjonariusze przeprowadzali zarówno interwencje domowe, jak i poza miejscami zamieszkania.  W trakcie interwencji domowych okazywało się,  iż najczęściej dochodziło do kłótni między domownikami.


Funkcjonariusze otrzymali też zgłoszenia dotyczące m. in. zakłócania spokoju/porządku publicznego oraz zgłoszenia dotyczące niszczenia mienia. Do niszczenia mienia doszło w Szamotułach, Pniewach oraz we Wronkach. We Wronkach oraz w Pniewach sprawcy dokonali uszkodzenia samochodów. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców. W Szamotułach natomiast doszło do zniszczenia drzwi do mieszkania. Podejrzewany o ten czyn został ujęty i doprowadzony do komendy w celu wytrzeźwienia. Sprawa będzie wyjaśniana w ramach dalszego postępowania.

Zwykle czas świąteczny, to okres, w którym spodziewać się możemy wzmożonego ruchu na drogach. Co roku, w święta mieszkańcy jeździli w odwiedziny do bliższej i dalszej rodziny. W tym roku tego ruchu na drogach zdecydowanie nie było jednak widać. Być może dzięki temu pierwszy i drugi dzień świąt na drogach minął bardzo spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy tylko jedną kolizję drogową… kierujący samochodem uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. W niedzielę ani w poniedziałek funkcjonariusze nie odnotowali żadnego przypadku kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W Szamotułach, na ulicy Sportowej policjanci zatrzymali jednak jednego kierującego samochodem pomimo sądowego zakazu.

via mł.asp. Sandra Chuda – KPP Szamotuły