Amica przekazała 200 tysięcy na szpital

200 tysięcy złotych na leczenie, minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów otrzymał właśnie od Grupy Amica Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, przekształcony obecnie w jednoprofilowy szpital zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem.

Podobnie jak cała branża, Amica odczuwa gospodarcze skutki obecnej globalnej sytuacji epidemicznej. Niezależnie od trudności rynkowych, stara  się funkcjonować i prowadzić biznes, dostosowując się do warunków panujących na poszczególnych rynkach. Jednocześnie wysiłki w znacznej mierze koncentrują się obecnie na niesieniu pomocy zarówno chorym, jak i szpitalom, stacjom pogotowia ratunkowego i uczelniom medycznym. Szczególne zaangażowanie Grupy Amica skupia się na rodzimej Wielkopolsce, z którą firma związana jest od kolebki. Tutaj dodatkowo Grupa angażuje znaczące środki finansowe. Po przekazaniu 40 tysięcy złotych na Szpital Powiatowy w Szamotułach, zarząd podjął decyzję o wsparciu kwotą 200 tysięcy złotych Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu.


Pamiętamy o tym, skąd jesteśmy. Staramy się pomagać jednostkom służby zdrowia z całej Polski. Pomoc rzeczowa trafia od nas m.in do Wejherowa, Łodzi, Lublina, Nowego Targu czy Zielonej Góry. Nigdy nie ukrywaliśmy jednak, że Amica w sposób szczególny czuje się związana z Wielkopolską, gdzie we Wronkach mamy fabrykę kuchni, a w Poznaniu naszą spółkę odpowiedzialną za handel i marketing. Olbrzymia większość naszych pracowników jest Wiekopolanami, Poznaniakami – dokładamy wszelkich starań, by ich chronić. Stąd właśnie decyzja o przeznaczeniu dodatkowych 200 tysięcy złotych na działalność szpitala, który jest obecnie właściwą lecznicą zakaźną walczącą z epidemią koronawirusa w naszym regionie – powiedział Jacek Rutkowski, prezes zarządu Grupy Amica.

Jeżeli chodzi o Wielkopolskę, Grupa Amica przekazała wcześniej środki finansowe Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach, natomiast sprzęt AGD między innymi szpitalowi oraz laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także szpitalom w Środzie Wielkopolskiej i Nowym Tomyślu. Pomoc dla szpitala im. Józefa Strusia jest jednak szczególnie znacząca, bo to właśnie tam trafiają chorzy na koronawirusa z Poznania i okolicznych powiatów.

Od 16 marca br. zgłosiło się do nas z podejrzeniem zarażenia blisko 1500 pacjentów. W tym czasie przyjęliśmy do szpitala ponad 430 osób. Potencjalnie trafić do nas może każdy mieszkaniec Wielkopolski, który będzie zarażony. Trudno mówić tutaj jednak o jakichkolwiek liczbach. Pomoc Grupy Amica, zgodnie z życzeniem firmy, przeznaczona będzie na działania bezpośrednio służące naszej obecnej, jednoprofilowej działalności, a w szczególności na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala. Pragnę podziękować wszystkim wspierającym nas firmom, instytucjom i osobom prywatnym za przekazywane wsparcie. Świadomość, że tak dużo osób łączy się z nami w tej sytuacji, stanowi dla wszystkich ogromny bodziec do dalszej pracy – powiedział Jan Sawicz, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

via Grupa Amica