Samsung wspiera instytucje walczące z epidemią

Spółka Samsung Electronics Poland Manufacturing wsparła instytucje, które stoją na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa.

W minionym tygodniu wroniecki potentat AGD przekazał 6 sztuk lodówek dla szpitala w Szamotułach. 3 pralki dla ratowników medycznych z Wronek, Szamotuł i Pniew. Jak również firma obdarowała OSP Wronki i OSP Linie pralkami.


To nie pierwsze działania, jakie podjęła Spółka w ostatnim czasie na rzecz służb medycznych. Wcześniej Samsung wsparł również między innymi szpital w Poznaniu.

Śledząc komunikaty pojawiające się w mediach dotyczące trudnych warunków panujących w szpitalach, Spółka wykazując pełne zrozumienie dla sytuacji, wspiera lokalne placówki medyczne. W dniu 20 marca 2020 roku Pracownicy Spółki przekazali 1000 masek ochronnych dla personelu szpitala w Szamotułach oraz 2000 masek ochronnych na potrzeby Szpitala Zakaźnego położonego w Poznaniu przy ulicy Szwajcarskiej. Widząc pełne zaangażowanie całego personelu medycznego, wykorzystując sprzęt, który został zakupiony na wewnętrzne potrzeby Spółki, Samsung Electronics chciałby w ten sposób wesprzeć nasze Szpitale w sytuacji, kiedy to wsparcie jest najbardziej potrzebne. Globalnie cały koncern Samsung Electronics przekazał już 21 milionów USD na wsparcie walki z COVID-19 na całym świecie…

informuje Katarzyna Surma z SEPM