Lidl i Biedronka – nowe godziny otwarcia

Wyjątkowa sytuacja zmusiła do działania największe sieci handlowe. Lidl i Biedronka zmieniają godziny otwarcia oraz wprowadzają dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

Biedronka

Godziny otwarcia wronieckiej Biedronki: poniedziałek – sobota 7:00 – 20:00. Dodatkowo w godzinach 13:30-14:30 następuje przerwa techniczna, w trosce o bezpieczeństwo klientów.

Przy wejściu mają być dostępne podajniki z płynem dezynfekującym oraz chusteczki nawilżane. Pierwszeństwo w korzystaniu z kas oraz w robieniu zakupów mają seniorzy powyżej 65. roku życia.

Biedronka w trakcie zakupów przypomina za pomocą systemu głosowego w sklepach o zasadach bezpieczeństwa. W placówkach sieci pojawiły się też komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa. Sieć namawia też kupujących do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Lidl

Godziny otwarcia wronieckiego Lidla: poniedziałek – sobota 7:00 – 21:00.

W sklepach emitowane są komunikaty głosowe zachęcające klientów do płatności bezgotówkowych oraz przestrzegania zasad wspierających bezpieczeństwo pracowników i pozostałych klientów.