Koronawirus – pierwsze podejrzenie wystąpienia SARS-CoV-2 w powiecie

Do tej pory w powiecie szamotulskim nie ma potwierdzonego przypadku wystąpienia osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2. Jednak wczoraj do szpitala w Szamotułach zgłosiła się pierwsza osoba z objawami.

Z informacji uzyskanych wczoraj w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przez portal Moje Wronki. Żadna osoba z terenu powiatu szamotulskiego nie była objęta kwarantanną domową. Dwie osoby zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. Nie są to mieszkańcy gminy Wronki.

Natomiast wczoraj wieczorem do szpitala w Szamotułach zgłosiła się osoba z objawami zarażenia koronawirusem. Poniżej przedstawiamy komunikat szamotulskiej lecznicy.

Wczoraj około godziny 18 do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej SP ZOZ w Szamotułach zgłosił się Pacjent z objawami zakażenia koronawirusem.

Zastosowane wobec niego procedury bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo i natychmiast po wywiadzie medycznym został przeniesiony do specjalnie przygotowanej izolatki. Po przeprowadzeniu dodatkowych badań wykluczono zachorowanie na grypę. Pacjent został niezwłocznie przetransportowany wyznaczoną karetką do szpitala specjalistycznego w Poznaniu. W związku z zaistniałą sytuacją, Szpital wprowadza specjalne procedury bezpieczeństwa.

Pacjentów, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, prosimy o UPRZEDNIE ZGŁOSZENIE TELEFONICZNE przed wizytą w Szpitalu pod nr 500 062 249.

informuje szpital w Szamotułach

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-12