Koronawirus – instytucje i organizacje zawieszają działalność [LISTA]

Dzisiaj zapadła decyzja o zawieszeniu działalności instytucji oświatowych i kulturalnych. Kolejne organizacje z Wronek również ograniczają swoją działalność.

Przypomnijmy, że od poniedziałku zamknięte zostaną przedszkola, szkoły i żłobki. Natomiast od jutra m.in. kina oraz muzea. Przerwane zostają również zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych.

Przerwane zostają również wszystkie rozgrywki piłkarskie organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Tym samym Błękitni Wronki, Czarni Wróblewo oraz Warta Wartosław rundę wiosenną rozpoczną później.

Również we Wronkach różne instytucje, organizacje, kluby i tym podobne, czasowo zawieszają lub ograniczają swoją działalność. Poniżej lista, którą będziemy aktualizować na bieżąco.

Szkoły średnie

Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach

Respektując Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w naszej szkole zostają zawieszone od dnia 12 do 25 marca 2020r. Prosimy wszystkich pracodawców o respektowanie zaleceń SANEPIDU i zwolnienie młodocianych pracowników z praktycznej nauki zawodu w okresie kwarantanny domowej.

Zwracamy się do rodziców aby zwrócili szczególną uwagę na to, aby ich dzieci faktycznie przebywały w tym czasie w domach. Wyłącznie wtedy te działanie prewencyjne ma sens.

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach w terminie od 12 do 25 marca 2020 r. zostają zawieszone.
Sekretariat szkoły będzie czynny codziennie w godzinach 8:00 – 13:00
Zawieszenie zajęć ma charakter profilaktyczny, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Prywatne przedszkola

Prywatne Przedszkole i Żłobek “Mali Odkrywcy” we Wronkach

Drodzy Rodzice, zgodnie z przedstawionym stanowiskiem władz Państwowych informujemy, że w dniu 12 i 13 marca nasze przedszkole będzie czynne ale prosimy ograniczyć w miarę możliwości obecność dzieci w przedszkolu i żłobku.

Od poniedziałku 16.03.2020 do 25.03.2020 zamykamy placówkę.

Na bieżąco będziemy informować, jeśli coś się zmieni.

Kultura

Michał Poniewski – Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury

Sytuacja wydaje się być poważna, dlatego z chwilą obecną zawieszam wszystkie działania Wronieckiego Ośrodka Kultury. Biblioteka, Muzeum i Kinoteatr będą nieczynne. Nie organizujemy także zajęć w Domu Kultury, a nasze prace przejdą w tryb administracyjny. Kasy będą nieczynne. Bilety na seanse zakupione online zwrócimy również w tym trybie. Zwroty za bilety kupione w kasach przyjmujemy w kasie Domu Kultury. A Państwa proszę o zachowanie zasad higieny i życzę zdrowia.

Mażoretki MIRAŻ Wroniecki Ośrodek Kultury

Zajęcia wszystkich grup Mażoretek Miraż od jutra są zawieszone do odwołania.

Sport

Błękitni Wronki

W związku z ogólnopolską sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pragniemy poinformować Państwa o decyzjach dotyczących odbywania się treningów w naszym Klubie. Przede wszystkim, prosimy o zachowanie spokoju, ostrożności i postępowanie zgodnie z zaleceniami GIS.

Od 12 marca (od jutra) do odwołania treningi wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych w klubie MKS Błękitni Wronki zostają zawieszone. Na bieżąco będziemy obserwować sytuację i informować o terminie wznowienia treningów.

Trenerzy poszczególnych grup będą przekazywać zawodnikom rozpiski indywidualne w celu utrzymania poziomu sportowego.

Wroniecki Klub Karate

Uwaga! W związku z epidemia koronawirusa dzisiaj jest ostatni trening. Od przyszłego tygodnia zajęcia będą zawieszone. Zdrowie najważniejsze. Proszę o wyrozumiałość. O wznowieniu zajęć będę informowała na stronie.

LUKS ”Gry Logiczne” we Wronkach

W związku z sytuacją jaka panuje obecnie w całym kraju zajęcia warcabowe zostają zawieszone do odwołania.

Dziewiątka-Amica Wronki

Z uwagi na sytuację, jaka panuje w całym kraju, związaną z epidemią oraz aktualne informacje o zamknięciu szkół oraz rekomendacji, o tym, by nie organizować zajęć grupowych, prezes Klubu Kręglarskiego “Dziewiątka-Amica” Wronki podjął decyzję o zawieszeniu treningów kręglarskich od 12.03.2020 do odwołania.

Mamy nadzieję, że sytuacja zostanie szybko opanowana i wszyscy wrócimy do normalnego funkcjonowania. Tego nam wszystkim życzymy.

Akademia Sportu Wronki

Zgodnie z zaleceniami organów administracyjnych naszego kraju zarząd Klubu Sportowego Akademia Sportu Wronki podjął decyzję o zawieszeniu od JUTRA na czas nieokreślony zajęć treningowych w obu sekcjach i we wszystkich kategoriach wiekowych.
Pragniemy poinformować, że WIELKOPOLSKI Związek Piłki Nożnej zawiesił wszystkie rozgrywki wstępnie do 23 marca 2020 r. O dalszych krokach będziemy Państwa informować.

Wydarzenia

  • Leś-Tech organizowany przez ZS1 z 26 marca na 6 czerwca
  • Otwarcie wystawy stałej “Historia Wronek (od) nowa”, zaplanowane z 15 marca na inny termin
  • I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wronek z 5 kwietnia na inny termin
  • Harcerska Gra Fabularna Chimera z 27 marca na inny termin
  • Marcowe imprezy organizowane przez WOK na inny termin
  • Zbiórka krwi organizowana przez SP2 dla Danuty Walicht z 17 marca na inny termin
  • VIII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Baśniogród” z 18 i 19 marca na inny termin
  • Mecz Centralnej Ligi Juniorów Lech Poznań – Wisła Kraków z 15 marca na inny termin
  • Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Szachach „O Złotą Wieżę” oraz Warcabach Klasycznych z 15 marca na inny termin
  • OFF Granie x Cube Sessions w Karczmie Brackiej z 14 marca na inny termin

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-11