Kolejne podejrzenie zakażaniem w powiecie, a za miedzą rośnie ilość potwierdzonych przypadków

Jak do tej pory na terenie powiatu szamotulskiego nie wystąpił potwierdzony przypadek zakażania koronawirusem. Ostatni pacjent z podejrzeniami został przyjęty na SOR we wtorek.

Jak przyznaje Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach przypadki podejrzenia zakażenia koronawirusem zdarzają się prawie codziennie. Jednocześnie informuje, że do odwołania wstrzymuje przesyłanie komunikatów SMS-owych o kolejnych pacjentach z podejrzeniem zakażenia. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna również nie będzie udzielać takich informacji.

Na szczęście jak do tej pory na terenie powiatu szamotulskiego nie odnotowano potwierdzonego przypadku zakażaniem SARS-CoV-2. Natomiast dziesiątki osób jest objętych kwarantanną, a jeszcze więcej nadzorem epidemiologicznym. Władze starostwa powiatowego w Szamotułach niestety nie mają informacji ile z tych osób mieszka na terenie gminy Wronki.

Nie prowadzą również danych statystycznych w zakresie liczby mieszkańców naszego powiatu, którym pobrano próbki w celu potwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Bardziej szczegółowe dane możemy poznać z terenu powiatu czarnkowsko–trzcianeckiego, gdzie wystąpiły już potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Niektóre z osób cierpiących na COVID-19 pochodzą z gminy Lubasz. Są to przypadki najbliższej Wronek.

Poniżej przedstawiamy statystyki przedstawione przez stronę Stacja Krzyż. Stan na środę wieczór:

– Liczba osób objętych nadzorem: 187
– Liczba osób objętych kwarantanną: 206
– Liczba osób hospitalizowanych: 7
– Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2: 9
– Liczba pobranych wymazów: 46, w tym: 15 z wynikiem (-), 9 z wynikiem (+), 22 w trakcie badania

W całej Polsce odnotowano już ponad 1000 przypadków zakażenia koronawirusem, 12 osób zmarło. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 59 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 osoby zmarły. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest 4242 osób. Hospitalizowanych jest ogółem 74 osób. Poddanych izolacji lub kwarantannie są 5722 osoby.

fot. Wolsztyn 112

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-25