Dwa przypadki koronawirusa za miedzą

Dziś potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Trzy z nich odnotowano w Wielkopolsce. U jednej osoby z powiatu poznańskiego oraz u dwóch z czarnkowsko-trzcianeckiego.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem u mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Pierwszy przypadek dotyczy starszego mężczyzny. Pacjent jest w dobrym stanie, przebywa obecnie w szpitalu w Poznaniu. Druga osoba to mężczyzna w młodym wieku. Jak podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, miał on kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Jest teraz objęty kwarantanną domową. Stan zdrowia lekarze określają jako dobry.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 18 przypadków, z czego jedna osoba niestety zmarła. W skali kraju to już 378 potwierdzonych osób zakażonych koronawirusem. Sześć z nich zmarło.

Sytuacja nadal jest bardzo poważna, co tylko poświadcza fakt, że kolejne osoby są zakażane. Jak widać przypadki zarejestrowano niedaleko Wronek. Dlatego jeszcze raz apelujemy o zdrowy rozsądek i o unikanie niepotrzebnych wyjść z domu.

Poniżej przedstawiamy schemat, który obrazuje, dlaczego izolacja jest taka ważna. Jeśli masz taką możliwość, zostań w domu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-20