Dwa kolejne podejrzenia koronawirusa w powiecie

Przez weekend ze szpitala w Szamotułach zostały przekazane do poznańskich szpitali dwie osoby z podejrzeniem COVID-19.

Wobec obu zastosowano wewnątrzszpitalne procedury bezpieczeństwa. Szamotulska lecznica oczekuje na wynik badania na możliwość wystąpienia koronawirusa u jednego z pacjentów. U drugiego pacjenta – mieszkańca gminy Wronki – poznańscy lekarze wykluczyli możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Osoby, które weszły w kontakt z pierwszym z wymienionych pacjentów, znajdują się obecnie na kwarantannie. Jak podaje SP ZOZ w Szamotułach w swoim komunikacie prasowym, podstawą do przetransportowania drugiego z pacjentów do szpitala w Poznaniu była konieczność udzielenia specjalistycznej pomocy, w zakresie której szpital w Szamotułach nie świadczy usług. Procedury bezpieczeństwa wdrożono ze względu na brak możliwości przeprowadzenia pełnego wywiadu medycznego – w trosce o dobro pozostałych pacjentów. Po przetransportowaniu do szpitala zakaźnego, po dalszych badaniach nie stwierdzono cech zakażenia SARS-CoV-2 u mieszkańca gminy Wronki

Szamotulska lecznica apeluje – Pacjencie, bądź z nami szczery!

Objawy zakażenia nie sprawią, że nie udzielimy pomocy! To zagrożenie, którego nie wolno lekceważyć! Dzięki pełnej wiedzy o stanie Pacjenta, możemy błyskawicznie podjąć działania ratujące zdrowie i życie. W najlepszym przypadku, udzielenie fałszywych informacji może wyłączyć medyków z pracy na kilka dni. W najgorszym – zachorują i zarażą innych. Pozwól nam pomagać bezpiecznie.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-03-23