Poczuj bluesa w Chrzypsku Wielkim

15 lutego zapraszamy do Chrzypska Wielkiego na koncert włoskiej grupy “The Fog Eaters”. Zespół został założony w 2013 roku.

Czerpiąc inspiracje z takich gatunków, jak Rock’N’Roll, blues i swing wykreował własne brzmienie i styl, w którym doskonale łączy umiejętności techniczne z feelingiem i stylowością wykonywanych utworów dawnych mistrzów, co przekłada się na porywające występy na żywo.

“Pożeracze mgły” koncertowali nie tylko we Włoszech, ale też w Polsce, Czechach, Niemczech, Szwajcari i Holandii. Podczas obecnej trasy koncertowej w Polsce zespół wystąpi w składzie:

– Giorgio „Jo” Pinna – harmonijka i wokal
– Andrea „Andy” Pititto – gitara
– Flavio Gullotta – gitara basowa
– Andrzej Kownacki – perkusja

Kameralny koncert w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Chrzypsku Wielkim odbędzie się w sobotę, 15 lutego, o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł można kupić w bibliotece lub rezerwować telefonicznie (61 29 51 408).

Nazwa „The Fog Eaters” odnosi się do regionu w północnych Włoszech, gdzie mgła bywa tak gęsta, że nie sposób przeczytać znaków drogowych.

Zespół ma na swoim koncie jeden album studyjny – „Fog Eaters”, wydany nakładem Kajman Records oraz jedno wydawnictwo koncertowe – „Blues Alive”.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2020-02-14